facebook
FAIL (the browser should render some flash content, not this).


Wybierz język:


  


Dla najmłodszych i nie tylko!

Dodatkową atrakcją jest konsola

dostarczająca najlepszej rozrywki
dla całej rodziny
Jeśli lubisz białe szaleństwo…

Szrenica – SkiArena Szrenica

oferuje 6 tras zjazdowych (nartostrad), o łącznej długości 12 km, dla narciarzy o różnym stopniu umiejętności (trasa zjazdowa FIS – bardzo trudna, nartostrada Lolobrygida – trasa trudna i łatwa, nartostrada Śnieżynka – trasa trudna, nartostrada Puchatek – trasa łatwa, stok slalomowy Hala Szrenicka – trasa łatwa). Do dyspozycji narciarzy wyciągi orczykowe oraz kolejki linowe z dwu i sześcioosobowymi krzesełkami. Ponadto na stokach mniejszych górek usytuowanych w samej Szklarskiej Porębie (stoki: „Dolina Szczęścia” – ul. 11 Listopada, „Pietkiewiczówka” – ul. B. Czecha, „Snowpark” – przy hotelu Bornit) i na trasie w kierunku Jakuszyc („Babiniec”, „Wiciarka”) przygotowano wiele krótszych tras.

źródło: www.sudetylift.com.pl


Harrachov


Wiele tras zjazdowych i biegowych.

źródło: www.skiareal.com

Szklarska Poręba i Polana Jakuszycka

To również doskonałe tereny do uprawiania narciarstwa biegowego. Trasy łączą się ze sobą, dając możliwość dużego wyboru z dostosowaniem do własnych potrzeb, mają długość ponad 100 km. To właśnie w Szklarskiej Porębie odbywa się Bieg Piastów. Natomiast w dniach 18 i 19 lutego 2012 roku Szklarska Poręba będzie organizatorem Pucharu Świata w narciarstwie biegowym!!!


Jeśli lubisz piesze wycieczki...


Szrenica

Górujący nad miastem szczyt w głównym Grzbiecie Karkonoszy o wysokości 1362 m n.p.m. Rewelacyjny punkt widokowy na Kotlinę Jeleniogórską, Góry Izerskie i Góry Kaczawskie.


Wodospad Szklarki

Wodospad malowniczo położony na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego w środkowej części tzw. Wąwozu Szklarki. Strumień wody wodospadu ma wysokość 13,3 m.


Wodospad Kamieńczyka

Najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach. Próg wodospadu znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. Wodospad spada do przepięknego Wąwozu Kamieńczyka trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m.


Wysoki Kamień

Położony w Wysokim Grzbiecie Gór Izerskich szczyt o wysokości 1058 m n.p.m., z którego rozciąga się jedna z najwspanialszych panoram w Sudetach. Widać stąd Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry i Pogórze Izerskie, Góry i Pogórze Kaczawskie oraz Kotlinę Jeleniogórską.


Śnieżne Kotły

Dwa najlepiej wykształcone kotły polodowcowe w Karkonoszach.


Złoty Widok

Okazały i bardzo stromy próg skalny o wysokości do 20 m. Bardzo dobry punkt widokowy na Karkonosze - Szrenicę i Śnieżkę.


Chybotek

Kilkumetrowej wysokości grupa skalna złożona z kilku granitowych bloków. Najwyżej położony kamień o średnicy ok. 4 m wsparty w dwóch miejscach daje się łatwo rozkołysać.


Zakręt Śmierci

Bardzo ostry i niebezpieczny zakręt na Drodze Sudeckiej, pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem Zdrój, na wysokości 775 m n.p.m. Wspaniały punkt widokowy na panoramę Karkonoszy, miasto i Kotlinę Jeleniogórską.


Astrościeżka w Izerach

W ramach Izerskiego Parku Ciemnego Nieba budowana jest „astrościeżka”. Ta niesamowita atrakcja dla turystów i miłośników nocnego rozgwieżdżonego nieba powstaje w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach przy Stacji Turystycznej ORLE.